Umów wizytę u nas
facebook
google-maps

Neurochirurgia dziecięca

Zdajemy sobie sprawę z wyzwań i emocji, jakie niesie ze sobą wykonywana i dziecka diagnoza neurologiczna. Dlatego naszym priorytetem jest zapewnienie najmłodszym pacjentom oraz ich rodzinom wsparcia, opieki i dostępu do najnowszych osiągnięć medycyny. Nasz zespół neurochirurgów dziecięcych to wybitni specjaliści, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i nieustannemu doskonaleniu zawodowemu oferują Czytaj dalej…

Gdzie wykonać kapilaroskopię w Warszawie?

Zastanawiasz się, gdzie w Warszawie możesz bezpiecznie i komfortowo wykonać kapilaroskopię? Jesteś we właściwym miejscu, w którym otrzymasz profesjonalne wsparcie w tym i wielu innych obszarach. Klinika Synapsa oferuje nie tylko najnowsze technologie diagnostyczne, ale i wszechstronną opiekę medyczną, którą zapewnia zespół doświadczonych specjalistów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą Czytaj dalej…

Jak się przygotować na USG jamy brzusznej?

Przygotowanie do USG brzucha jest kluczowe dla efektywności badania. Podjęcie przez pacjenta przed badaniem odpowiednich działań może znacząco wpłynąć na jakość uzyskanych obrazów i dokładność diagnozy. Poniżej przedstawiamy istotne kroki, które należy podjąć, aby zapewnić optymalne warunki do przeprowadzenia USG. Dieta przed badaniem USG brzucha Dieta przed badaniem USG brzucha Czytaj dalej…

Kapilaroskopia – co to jest i gdzie wykonać?

W Synapsie, naszym wyspecjalizowanym ośrodku leczenia schorzeń neurologicznych i psychiatrycznych, rozumiemy znaczenie zaawansowanej diagnostyki w profilaktyce i leczeniu. Jednym z cennych narzędzi diagnostycznych jest kapilaroskopia, metoda pozwalająca na ocenę mikrokrążenia w najmniejszych naczyniach krwionośnych. Wyjaśniamy, na czym konkretnie polega badanie, kiedy należy je przeprowadzić i jak się do niego przygotować. Czytaj dalej…

Próba tężyczkowa – czy boli i jak się przygotować?

Próba tężyczkowa to badanie neurologiczne, mające na celu ocenę funkcji układu nerwowego, zwłaszcza rdzenia kręgowego. Pacjentowi podaje się szereg bodźców elektrycznych, aby sprawdzić reakcję mięśni i nerwów. To badanie, które może wydawać się stresujące, zwłaszcza dla tych, którzy poddają się mu po raz pierwszy. Jednak z odpowiednim przygotowaniem i zrozumieniem Czytaj dalej…

migrena

Migrena w pytaniach i odpowiedziach

Migrena: Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi Migrena jest przewlekłą chorobą neurologiczną, która dotyka miliony ludzi na całym świecie. Choć jest to schorzenie dobrze zdiagnozowane i badane, pacjenci często mają wiele pytań na temat migreny, jej przyczyn, objawów i leczenia. W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania dotyczące Czytaj dalej…

TILT-TEST

Test pochyleniowy (TILT-test) to medyczny test diagnostyczny, który ma na celu ocenę reakcji organizmu na zmiany położenia ciała, zwłaszcza podczas przejścia z pozycji leżącej lub siedzącej do pozycji stojącej. Jest również nazywany testem kipnięcia, testem wstrząsu ortostatycznego lub testem ortostatycznego obciążenia. Podczas tego testu osoba poddawana badaniu jest monitorowana w Czytaj dalej…

Epilepsja u dzieci

Epilepsja jest jednym z najczęstszych zaburzeń neurologicznych występujących u dzieci i młodzieży. Choć może to być przerażające dla rodziców, dobrą wiadomością jest to, że współczesna medycyna oferuje skuteczne metody diagnozy i leczenia tej choroby. Kluczem do zapewnienia najlepszej opieki dziecku z epilepsją jest wizyta u specjalisty znanego jako epileptolog dziecięcy. Czytaj dalej…

Migrena

Migrena to poważna choroba neurologiczna, która objawia się nawracającymi, silnymi bólami głowy. To więcej niż zwykłe bóle głowy. Migrena może wpływać na zdolność osoby do funkcjonowania, a tym samym może prowadzić do obniżenia jakości życia. Istnieją różne rodzaje migreny, w tym migrena z aurą, która poprzedza ból głowy, oraz migrena Czytaj dalej…

Pomyłkowe diagnozy

Czy pacjenci po omdleniach często są leczeni na padaczkę bez właściwej diagnozy? Omdlenia to zjawisko, które może spotkać każdego z nas, jednak gdy pacjent doświadcza tego incydentu, często prowadzi to do niepokoju zarówno u samego pacjenta, jak i u lekarzy. W niektórych przypadkach, pomimo braku wystarczających dowodów na padaczkę, pacjenci Czytaj dalej…