Umów wizytę u nas
facebook
google-maps

Badanie EEG w domu pacjenta

Stanowi rozwinięcie badania przeprowadzonego w przychodni i stwarza możliwości rozpoznania dolegliwości neurologicznych w warunkach domowych. Badanie pozwala wówczas na badanie mózgu w trakcie objawów występujących u pacjenta w warunkach neutralnych, domowych, niwelujących stres związany z wizytą w poradni.

Badanie EEG w domu pacjenta jest szczególnym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnościami, chorych przewlekle, leżących, po amputacjach kończyn, poruszających się z pomocą wózka inwalidzkiego, dla których przyjazd na badanie w przychodni stanowi trudności organizacyjno-transportowe.

Ponadto badanie wykonywane w domu wskazane jest u pacjentów, u których zmiana otoczenia, związana jest z reakcją lękową i nasilonymi zaburzeniami funkcjonowania. Dotyczy to również niemowląt, małych dzieci oraz tych z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Zalecenia

Badanie odbywa się w warunkach codziennego funkcjonowania pacjenta.

Dodatkowym rozwinięciem badania EEG w domu pacjenta jest Badanie Wideo EEG.

Badanie EEG w domu pacjenta wykonywane jest według Standardów Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej, u osób dorosłych i dzieci w czuwaniu z aktywacjami lub we śnie. Wyniki zawsze ocenia neurofizjolog z certyfikatem opisywania badań EEG.