Endokrynolog Warszawa

Endokrynolodzy to specjaliści, którzy zajmują się pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego oraz hormonami. Zaburzenia o podłożu endokrynologicznym mogą wiązać się z wieloma różnymi objawami. W związku z tym diagnostyka bywa dosyć trudna.

Choć ostatnio coraz częściej mówi się o problemach związanych z tarczycą – czy w przypadku kobiet również z jajnikami – to czasem mija sporo czasu zanim pacjent trafi do endokrynologa.

Lekarz endokrynolog – kiedy udać się do endokrynologa?

Kiedy warto udać się do endokrynologa? Jeśli doświadczamy jakiegoś objawu z listy poniżej na pewno warto poszukać lekarza – najlepszym rozwiązaniem będzie tu dobry lekarz endokrynolog:

  • drastyczny przyrost lub spadek masy ciała, zwłaszcza, gdy nie zmieniliśmy diety ani nawyków żywieniowych;
  • problemy z nadmierną potliwością;
  • problemy z miesiączką;
  • spowolniony lub zbyt gwałtowny wzrost w przypadku dzieci;
  • obrzęk kończyn górnych i dolnych;
  • poważne problemy z trądzikiem;
  • niewyjaśnione bóle głowy;
  • uderzenia gorąca.

Wielu chorych próbuje szukać pomocy u specjalistów przyjmujących w państwowych klinikach, jednak w przypadku uciążliwych objawów i długiego oczekiwania, najlepszym rozwiązaniem będzie prywatny endokrynolog.

Lekarz endokrynolog Warszawa – najlepsi specjaliści

W naszej poradni mają Państwo możliwość skorzystania z usług najlepszych specjalistów – u nas pracują najlepsi endokrynolodzy w Warszawie. Nasi lekarze posiadają wiedzę, doświadczenie oraz wykształcenie, które umożliwia im postawienie skutecznej diagnozy. Endokrynolodzy z naszej przychodni w Warszawie regularnie biorą udział w szkoleniach i konferencjach, są na bieżąco w nowinkami w dziedzinie endokrynologii.

Lekarz endokrynolog rozumie, iż objawy pacjenta to nie wszystko, trzeba wziąć pod uwagę także historię rodziny, styl życia, przyjmowane leki. W naszej przychodni nie zapominamy o badaniach. Większość lekarzy zaczyna leczenie od skierowania na podstawowe badania takiego jak TSH. Nasi specjaliści analizują wszystkie dane, które mogą pomóc w postawieniu prawidłowej diagnozy. Sprawdzą nie tylko poziomy hormonów, z którymi najczęściej jest problem, ale poproszą też o wykonanie morfologii, poziomu cukru i żelaza, badania przeciwciał przeciwko peroksydazie oraz tyreoglobulinie, czyli anty-TPO i anty-TG.

Najlepszy endokrynolog w Warszawie

Co więcej, prywatny endokrynolog w czasie wizyty poprosi też o wyniki badań zlecone przez innych lekarzy oraz przeprowadzi wywiad dotyczący przebytych chorób. Do endokrynologa warto wybrać się nie tylko wtedy, kiedy mamy konkretne kłopoty ze zdrowiem. Czasem taka wizyta jest zalecana, na przykład osobom, które mają problemy z zajściem w ciąże. Nasz układ hormonalny ma wpływ na niemal każdy aspekt naszego życia, dlatego praca endokrynologa jest tak ważna i skomplikowana.