Umów wizytę u nas
facebook
google-maps

Endokrynolog Warszawa

Endokrynolodzy to specjaliści, którzy zajmują się diagnostyką i leczeniem schorzeń gruczołów wydzielania wewnętrznego oraz wynikającymi z tego zaburzeniami hormonalnymi. Dolegliwości o podłożu endokrynologicznym mogą wiązać się z wieloma różnymi objawami. W związku z tym, diagnostyka zwykle jest skomplikowana i wymaga najwyższej kasy specjalistów.

Choć ostatnio coraz częściej mówi się o problemach związanych z tarczycą czy z jajnikami, mija niekiedy sporo czasu zanim pacjent trafi do endokrynologa.

Lekarz endokrynolog – kiedy udać się do endokrynologa?

Jeśli doświadczamy któregoś objawu z poniższej listy, warto poszukać dobrego lekarza endokrynologa:

  • drastyczny przyrost lub spadek masy ciała bez wcześniejszej zmiany diety lub nawyków żywieniowych,
  • problemy z nadmierną potliwością,
  • problemy z regularną menstruacją,
  • spowolniony lub zbyt gwałtowny wzrost ciała w przypadku dzieci,
  • obrzęk kończyn górnych i dolnych,
  • poważne problemy z trądzikiem,
  • niewyjaśnione bóle głowy,
  • uderzenia gorąca.

Wielu chorych próbuje szukać pomocy u specjalistów przyjmujących w państwowych klinikach, jednak w przypadku uciążliwych objawów i długiego oczekiwania, najlepszym rozwiązaniem będzie prywatna konsultacja u endokrynologa.

Lekarz endokrynolog Warszawa – specjaliści

Endokrynolodzy z naszej przychodni w Warszawie posiadają wiedzę i doświadczenie, które umożliwiają im postawienie właściwej diagnozy. Biorą udział w szkoleniach i konferencjach.
Jak w przypadku neurologa, endokrynolog stawia rozpoznanie na podstawie dokładnego wywiadu na temat stanu zdrowia pacjenta, a także członków jego rodziny, następnie przystępuje do badania przedmiotowego. Ważne jest wówczas stwierdzenie występowania chorób przewlekłych, czy też zdobycie informacji nt. zażywanych leków. W celu potwierdzenia lub wykluczenia postawionego rozpoznania wstępnego, lekarz endokrynolog kieruje pacjenta na badania dodatkowe, w tym badania krwi, m. in.: stężenie glukozy, elektrolitów, TSH, FT3, FT4, przeciwciał przeciwko peroksydazie tarczycowej oraz tyreoglobulinie, czyli anty-TPO i anty-TG. Badanie przeciw receptorowi TSH stosuje się przy podejrzeniu choroby Gravesa-Basedowa. Badanie stężeń hormonów i ich metabolitów w moczu realizowane jest w jego dobowej zbiórce. Ponadto w diagnostyce endokrynologicznej wykorzystywane są dodatkowe badania radiologiczne takie, jak USG (m.in. USG tarczycy), TK, MR, a także patomorfologiczne (m.in. biopsja tarczycy).

Endokrynolog w Warszawie

Prywatny endokrynolog w czasie wizyty poprosi też o wyniki wcześniejszych badań zleconych przez innych lekarzy oraz przeprowadzi wywiad dotyczący przebytych chorób. Do endokrynologa warto wybrać się nie tylko wtedy, kiedy mamy problemy z układem endokrynnym. U człowieka ma wpływ na każdy aspekt życia, dlatego konsultacja u endokrynologa jest ważna przy rozpoznawaniu wielu schorzeń na wczesnym etapie. Zalecamy spotkanie z naszymi specjalistami również osobom, które mają problemy z zajściem w ciąże.