Umów wizytę u nas
facebook
google-maps

Marcin Nowak – reumatolog

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Reumatologii oraz Układowych Chorób Tkanki Łącznej W Bydgoszczy. Uczestniczył w zagranicznych stażach, m.in. w Joan XXIII University Hospital w Tarragonie oraz w Çukurova University w Turcji. Regularnie bierze udział w konferencjach naukowych z zakresu reumatologii, kursach USG, szkoleniach z zakresu badania i terapii układu ruchu. Posiada certyfikat zaawansowanych umiejętności wykonywania kapilaroskopii (badanie oceny mikrokrążenia) wydany przez Polskie Towarzystwo Reumatologiczne, którego jest członkiem.

Interesuje się innowacyjnymi terapiami w reumatologii: leczeniem biologicznym, inhibitorami JAK oraz terapią kolagenem, dzięki którym udaje się uzyskać znakomite efekty leczenia, niedostępne jeszcze kilka lat temu. Prowadzi terapię pacjentów w badaniach klinicznych, umożliwiając im dostęp do nowoczesnych metod leczenia. Szczególnie interesuje się rolą mikrobioty jelitowej w patogenezie chorób autoimmunologicznych. Nie ogranicza się do leczenia objawowego i wspólnie z pacjentem opracowuje warianty terapeutyczne uwzględniające aktywność fizyczną i odpowiednią dietę.

Rezerwacja wizyty

Rezerwacja wizyty