Marzena Sekuła – psychodietetyk

Specjalizacja: ekspert w zakresie psychologii zdrowia, żywienia i bariatrii. Prowadzi kompleksową terapię osób chorujących somatycznie, z problemem nadwagi i otyłości, terapię zaburzeń odżywiania oraz przygotowuje pacjentów do chirurgicznego leczenia otyłości olbrzymiej. Naukowo (doktorat i publikacje naukowe) specjalizuje się w psychologicznych mechanizmach regulacji zachowań żywieniowych u osób chorujących na otyłość olbrzymią. Prowadzi również psychoterapię indywidualną oferując pomoc w zakresie zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych i wszelkich kryzysów emocjonalnych.

Doświadczenie: pracuje jako psycholog w Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Metabolicznej i Torakochirurgii w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów, prowadzi szkolenia dla lekarzy i psychologów w obszarze opieki psychologicznej i roli psychoterapii w leczeniu osób chorujących przewlekle. Prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami Dietetyki Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz współpracuje z Naczelną Izbą Lekarską. Jest autorką publikacji naukowych i popularno-naukowych w zakresie psychologicznych aspektów otyłości. Promuje zdrowie i edukuje w zakresie żywienia – jest współprowadzącą program telewizyjny „Moje życie XXL” w TVP2.

Wykształcenie: Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Psychoterapia w 4-letniej szkole psychoterapii poznawczo-behawioralnej Amie (w procesie certyfikacji). Magister Psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Magister Fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.