Umów wizytę u nas
facebook
google-maps

Dzienniczek migreny

W leczeniu i diagnostyce migreny niezwykle ważne jest, aby pacjenci z bólem przewlekłym, a w szczególności z bólem głowy i napadami migreny, prowadzili dzienniczki bólów głowy z oceną ich nasilenia oraz notatkami dotyczącymi występowania innych objawów (na przykład nudności, wymiotów), a także przyjmowania leków doraźnych.

Pacjenci uzupełniony dzienniczek powinni przynosić na wizyty do specjalisty neurologa, aby pomóc lekarzowi w ustaleniu rozpoznania migreny, innego samoistnego bólu głowy czy polekowego bólu głowy, a także w ocenie skuteczności wdrożonego leczenia profilaktycznego w zakresie nasilenia i częstości występowania dolegliwości bólowych oraz innych objawów migreny.

POBIERZ SWÓJ DZIENNICZEK BÓLÓW GŁOWY >>

Jak uzupełniać tabelę?

Dzienniczek migreny obejmuje 1 miesiąc od 1 do ostatniego dnia. Ważne, by pacjent prowadził taki dzienniczek regularnie, szczególnie istotne jest uzupełnianie incydentów bólowych głowy. Pamiętaj, aby swój dzienniczek zabierać na kolejne wizyty u neurologa.

Podczas wizyty w gabinecie lekarz każdorazowo omawia zasady wypełniania tabel upewniając się, że pacjent rozumie zawarte w niej sformułowania.

  • W tabelach należy odnotowywać wszystkie istotne informacje z dnia, w którym wystąpił atak migreny (czas trwania napadu, siła napadu, objawy towarzyszące: mdłości/wymioty, nadwrażliwość na światło, zapach, dźwięk, aura migrenowa).
  • Obecność objawów zaznaczaj krzyżykiem („X”).
  • Wpisz wszystkie dodatkowe informacje, które mogą być istotne (infekcje, pobyty w szpitalu, zmęczenie), jeśli brakuje na nie miejsca w tabeli rób notatki w osobnym zeszycie.
  • Wpisz leki, które przyjmujesz w czasie napadu.
  • Wpisz leki, które przyjmujesz również z powodu innych chorób, oraz wszelkie suplementy diety i preparaty ziołowe.