Umów wizytę u nas
facebook
google-maps

Neurochirurg Warszawa

Neurochirurg, podobnie jak neurolog, zajmuje się chorobami układu nerwowego. Praca neurologa jest mniej inwazyjna i wykorzystuje głównie farmakologię. Neurochirurg natomiast, w uzasadnionych przypadkach, przeprowadza zabiegi operacyjne. Dzieje się tak w sytuacjach, kiedy leczenie farmakologiczne nie wystarczy do walki z chorobą lub znacznego złagodzenia jej objawów.

Czym zajmuje się neurochirurg?

Neurochirurg zajmuje się m.in. schorzeniami takimi, jak:

  • dyskopatia kręgosłupa w odcinku szyjnym, lędźwiowym czy piersiowo-lędźwiowym,
  • urazy kręgosłupa bądź rdzenia kręgowego,
  • guzy mózgu,
  • nowotwory oraz inne zmiany w obrębie kręgosłupa,
  • naczyniaki,
  • choroby naczyniowe mózgu,
  • leczenie operacyjne padaczki lekoopornej,
  • krwotoki wewnątrzczaszkowe,
  • wodogłowie,
  • choroby nerwów obwodowych.

Wskazaniami do wizyty u neurochirurga są m.in.: napady padaczkowe nieustępujące pod wpływem leczenia farmakologicznego, bóle kręgosłupa nieustępujące mimo wcześniejszego leczenia przeciwbólowego i rehabilitacji, wystąpienie (zwłaszcza nagłe) zaburzeń chodu z towarzyszącymi zaburzeniami czucia oraz zaburzeniami zwieraczowymi (trudności w oddawaniu moczu lub stolca). Inną grupą schorzeń, które powinny być konsultowane przez neurochirurga są uszkodzenia nerwów obwodowych takie, jak pourazowe uszkodzenie nerwów obwodowych, zespół rowka nerwu łokciowego, czy zespół cieśni nadgarstka. Ponadto, nerwobóle (neuralgie), których objawy nie ustępują w przebiegu leczenia farmakologicznego powinny zostać skonsultowane przez neurochirurga w celu oceny możliwości leczenia neurochirurgicznego, w tym stosowania blokad.

Dobry neurochirurg w Warszawie – neurochirurg prywatnie

Choć w stolicy nie brakuje specjalistów, należy zgłosić się tylko do dobrego neurochirurga, który wykona wszystkie potrzebne badania i znajdzie rozwiązanie wszelkich problemów zdrowotnych związanych z leczeniem neurochirurgicznym.
Nasza przychodnia zatrudnia neurochirurgów w Warszawie, którzy mają do dyspozycji najnowszy sprzęt oraz nieustająco podnoszą swoje kwalifikacje. Dobry neurochirurg przeprowadzi wywiad i zweryfikuje historię naszej choroby, ale także przeprowadzi diagnostykę tak, by dobrać optymalną terapię. Specjalista może zlecić takie badania, jak: tomografia komputerowa, badania elektrofizjologiczne (EMG, EEG), ultrasonograficzne i rezonans magnetyczny.

Lekarz neurochirurg Warszawa – polecany neurochirurg

Zawsze warto czytać recenzje specjalistów oraz sprawdzać, czy mają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Neurochirurdzy zajmują się bardzo poważnymi schorzeniami, wycinają guzy mózgu, zmiany nowotworowe, operują wodogłowie czy tętniaki mózgu, operacyjnie niszczą w mózgu ogniska padaczkorodne lub wszczepiają stymulator nerwu błędnego pacjentom z padaczką lekooporną. Zajmują się również, zakładaniem pompy baklofenowej, która służy podawaniu leku bezpośrednio do kanału kręgowego. Leczenie takie służy zmniejszeniu dolegliwości bólowych w przebiegu spastyczności występującej w różnych chorobach ośrodkowego układu nerwowego takich, jak spastyczność w przebiegu stwardnienia rozsianego (SM) lub urazowych zmianach OUN. To bardzo poważne zabiegi, dlatego pacjent musi być pewny swojego wyboru, aby cały proces leczenia przebiegał sprawnie i możliwie bezstresowo.