Neurochirurg Warszawa

Neurochirurg, podobnie jak neurolog, zajmuje się chorobami dotyczącymi układu nerwowego. Jednakże praca neurologa jest mniej inwazyjna i wykorzystuje głównie farmakologię, podczas, gdy neurochirurg przeprowadza krótkie zabiegi lub operacje.

To wszystko oczywiście w takich sytuacjach kiedy leczenie farmakologiczne nie wystarczy do pokonania choroby lub znacznego złagodzenia jej objawów. To w takich sytuacjach z pomocą przychodzi neurochirurg.

Czym zajmuje się neurochirurg?

Neurochirurg zajmuje się m.in. schorzeniami takimi jak:

  • dyskopatia w odcinku szyjnym, lędźwiowym czy piersiowo-lędźwiowym;
  • urazy kręgosłupa bądź rdzenia kręgowego;
  • guzy mózgu;
  • nowotwory oraz inne zmiany w obrębie kręgosłupa;
  • naczyniaki;
  • choroby naczyniowe mózgu;
  • krwotoki wewnątrzczaszkowe.

Do neurochirurga warto udać się, jeśli męczą nas uporczywe bóle i zawroty głowy o nieznanej przyczynie, czujemy mrowienie czy drętwienie w kończynach, tracimy czucie w różnych częściach ciała czy mamy problemy ze słuchem, choć nic nie wskazuje na uszkodzenie naszych przewodów słuchowych. Czasem do neurochirurga kieruje nas lekarz rodzinny lub inny specjalista, który ma powody, aby podejrzewać, iż z naszym układem nerwowym dzieje się coś złego.

Dobry neurochirurg w Warszawie – neurochirurg prywatnie

W takiej sytuacji warto udać się do polecanego neurochirurga. Można też udać się do neurochirurga prywatnie. Choć w stolicy nie brakuje specjalistów, należy zgłosić się do dobrego neurochirurga w Warszawie, który wykona wszystkie potrzebne badania i znajdzie rozwiązanie dla naszych problemów zdrowotnych. Jeśli szukasz lekarza neurochirurga w Warszawie, możesz zgłosić się do naszej kliniki.

Nasza przychodnia zatrudnia jednych z najlepszych neurochirurgów w Warszawie, którzy mają do dyspozycji najnowszy sprzęt. Nasi specjaliści wciąż podnoszą swoje kwalifikacje i nie boją się wyzwań. Dobry neurochirurg nie tylko przeprowadzi wywiad i zweryfikuje historię naszej choroby, ale także zleci serie badań, aby dobrze dobrać formę leczenia. Specjalista może zlecić takie badania jak tomografia komputerowa, badania ultrasonograficzne, RTG i rezonans magnetyczny. Warto podkreślić, że ogólnie neurochirurgia to inwazyjna metoda leczenia, co wiąże się z większym ryzykiem.

Lekarz neurochirurg Warszawa – polecany neurochirurg

Tego typu zabiegi wywołują też więcej niepokoju wśród pacjentów. Nawet w przypadku mniej inwazyjnych zabiegów takich jak endoskopowe usunięcie przepukliny dysku czy przezskórne cementowanie trzonu kręgosłupa pacjent musi przygotować się do zabiegu i późniejszej rekonwalescencji. Aby zmniejszyć poziom stresu i zagwarantować dobre rezultaty, należy dobrze dobrać specjalistę, któremu powierzamy nasze zdrowie.

Warto czytać recenzję oraz sprawdzić, czy lekarz ma odpowiednie doświadczenie. Nie zapominajmy, że neurochirurdzy często zajmują się bardzo poważnymi schorzeniami, wycinają guzy mózgu i zmiany nowotworowe, operują wodogłowie czy tętniaki mózgu. To bardzo poważne zabiegi, dlatego pacjent musi być pewny swojego wyboru, aby cały proces leczenia przebiegał sprawnie i możliwie bezstresowo.