Neurolog Warszawa

Neurologia to bardzo szeroka dziedzina, która wymaga od lekarza bardzo szczegółowej wiedzy i wnikliwości. Choroby o podłożu neurologicznym są też często bardzo niekomfortowe i dlatego neurolog musi mieć odpowiednie podejście do pacjenta.

Obecnie ludzie wiedzą więcej na temat choroby Alzheimera czy Parkinsona, ale w naszym społeczeństwie schorzenia te są nadal traktowane jako coś wstydliwego i rolą lekarza jest szerzenie świadomości na temat tych przypadłości, jak również wspieranie pacjenta w trudnej walce z chorobą.

Neurolog – czym się właściwie zajmuje?

Neurolog na co dzień zajmuje się schorzeniami, które dotykają układu nerwowego i pomaga w walce z procesami, które mogą go zniszczyć. Neurologia pomaga leczyć takie problemy jak:

  • padaczka;
  • pląsawica Huntingtona;
  • guzy mózgu;
  • rwa kulszowa;
  • migrena.

Zdarza się, że neurolodzy współpracują z psychiatrami. Pierwsze spotkanie zawsze zaczyna się od przeprowadzenia wywiadu lekarskiego. Nie obędzie się też bez badań odruchów fizjologicznych (np. objawu Babińskiego), które pozwolą lekarzowi na wychwycenie potencjalnych problemów. Co więcej, neurolog ocenia to, jak chodzimy, sprawdza prawidłowość mowy oraz czucie powierzchniowe. Kolejnym etapem są bardziej szczegółowe badania.

Dobry lekarz neurolog w Warszawie

Wybór dobrego neurologa (zwłaszcza dobrego neurologa w Warszawie) jest nie lada zadaniem. W małych miastach często brakuje takich specjalistów, a w dużym miastach, np. w Warszawie, niby wybór jest duży, ale nie każdy lekarz i nie każda klinika dysponują tym samym sprzętem czy doświadczeniem. Podejmując decyzję warto kierować się doświadczeniem innych. Jeśli szukamy lekarza w stolicy, najlepszą opcją jest neurolog prywatnie, a nasza klinika może pochwalić się bardzo wykwalifikowanym zespołem specjalistów, którzy mają do dyspozycji najnowszy sprzęt.

Najlepsi neurolodzy w Warszawie pracują właśnie u nas i codziennie rozwijają swoją wiedzę, biorą udział w szkoleniach i konferencjach, a przede wszystkim śledzą najnowsze wyniki badań, aby pozostawać zawsze na bieżąco. W ostatnich latach NFZ często nas zawodzi, a na wizytę trzeba czekać miesiącami, o ile nie latami. Jeśli nie możemy (lub nie chcemy czekać), warto odwiedzić neurologa prywatnie.

Polecany neurolog Warszawa

Im dłużej czekamy, tym mniej można zrobić później, gdy mamy już diagnozę. Dobry lekarz to taki, który posiada wiedzę i doświadczenie, ale także narzędzia pozwalające na sprawną diagnozę i skuteczną pomoc. Nasi pacjenci mogą być pewni, że trafiając do naszej kliniki, mają zawsze dostęp do dobrych lekarzy neurologów w Warszawie, którzy pomogą im bez względu na to jak skomplikowane jest nasze schorzenie. Nasza klinika wystawia recepty bez konieczności odwiedzania nas osobiście, oferujemy badania EEG (także dla dzieci), Holter EKG, Holter RR oraz wszystko, czego można oczekiwać od nowoczesnego oddziału neurologicznego.