Umów wizytę u nas
facebook
google-maps

Neurolog Warszawa

Neurologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką i leczeniem schorzeń ośrodkowego układu nerwowego, nerwów obwodowych oraz chorobami mięśni. Choroby te mogą objawiać się zaburzeniami pamięci, incydentami napadowymi, zaburzeniami świadomości, zaburzeniami mowy, zaburzeniami chodu oraz osłabieniem siły mięśniowej kończyn.

Neurolog – czym się zajmuje?

Neurolog zajmuje się schorzeniami układu nerwowego i pomaga w ich zahamowaniu i leczeniu. Do schorzeń, których diagnostyką i leczeniem zajmuje się neurolog, należą, m.in.:

  • padaczka,
  • pląsawica Huntingtona,
  • nowotwory i udary mózgu,
  • rwa kulszowa,
  • migrena,
  • choroba Alzheimera,
  • choroba Parkinsona,
  • zespół cieśni nadgarstka,
  • paraliż nerwu trójdzielnego twarzy,
  • zapalenie opon mózgowych, etc.

Neurolog podczas konsultacji, na podstawie szczegółowo zebranego wywiadu oraz badania przedmiotowego, ocenia występowanie objawów i wysuwa podejrzenia dotyczące prawdopodobnych przyczyn dolegliwości. Następnie daje ewentualnie zalecenia do wykonania badań dodatkowych. Należą do nich m.in.: badania obrazowe takie, jak rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa, EEG, Wideo EEG, EMG, a także badania laboratoryjne krwi albo płynu mózgowo-rdzeniowego, które pozwalają na potwierdzenie lub wykluczenie podejrzewanych schorzeń ośrodkowego lub obwodowego układu nerwowego oraz chorób mięśni.

Dobry lekarz neurolog w Warszawie

Wybór dobrego neurologa (zwłaszcza dobrego neurologa w Warszawie) nastręcza zwykle pacjentom wiele trudności. W małych miejscowościach często brakuje takich specjalistów, ale w dużym miastach, np. w Warszawie, wybór jest duży. Jednak nie każdy lekarz i nie każda klinika dysponują tym samym sprzętem czy doświadczeniem. Jeśli szukamy lekarza w stolicy, najszybszą i sprawdzoną metodą diagnostyczną jest prywatna konsultacja w niepublicznym ośrodku zdrowia. Dlatego nasza klinika może pochwalić się wykwalifikowanym zespołem doświadczonych i sprawdzonych specjalistów, którzy mają do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt.

Nasi lekarze biorą udział w szkoleniach i konferencjach, a przede wszystkim śledzą najnowsze wyniki badań publikowane w specjalistycznych periodykach. Wizyta u lekarza w ramach NFZ często wiąże się z wielomiesięcznym oczekiwaniem na umówienie pierwszego spotkania oraz dalszym oczekiwaniem na terminy zleconych badań. Skutkuje to znacznym opóźnieniem procesu diagnostycznego i terapeutycznego. W chorobach neurologicznych, podobnie jak w większości innych działów medycyny, liczy się czas, który upływa od wystąpienia objawów, do chwili postawienia rozpoznania i włączenia właściwego leczenia.

Polecany neurolog Warszawa

Długie oczekiwanie na diagnozę zmniejsza szansę na zahamowanie objawów i wyleczenie chorób neurologicznych. Dobry lekarz posiada wiedzę i doświadczenie, a także narzędzia pozwalające na sprawną diagnozę i skuteczną pomoc. Pacjenci mogą być pewni, że trafiając do naszej kliniki mają zawsze dostęp do lekarzy neurologów w Warszawie, którzy pomogą im bez względu na to, jak skomplikowane jest ich schorzenie. W naszej poradni jest możliwe wystawianie recept umożliwiających kontynuację leczenia bez konieczności odwiedzania nas osobiście. Oferujemy badania EEG, wideo EEG, zarówno osób dorosłych jak i dzieci. Badania te mogą być wykonane w naszej placówce lub w domu pacjenta. Ponadto oferujemy wykonywanie takich badań, jak: EMG (dzieci i dorosłych), holter EKG, holter RR, echo serca, TILT-test (test pochyleniowy) oraz innych specjalistycznych metod diagnostycznych, których można oczekiwać od nowoczesnej placówki lekarskiej.