Specjaliści
Lekarze – specjaliści w poradni specjalistycznej Synapsa
Piotr Bogucki – neurolog, epileptolog
Pomysłodawca, założyciel i właściciel przychodni Synapsa, neurolog, epileptolog, posiadający certyfikat EEG, absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. Staż specjalizacyjny odbył w Klinice Neurologii Górnośląskiego Centrum Medycznego im. Prof. Leszka Gieca w Katowicach-Ochojcu.
Tomasz Dziedzic – neurochirurg
Specjalizuje się w leczeniu operacyjnym guzów mózgu (glejaki, oponiaki, gruczolaki przysadki, nerwiaki, osłoniaki, wyściółczaki), zmian naczyniowych mózgu (tętniaki, naczyniaki, przetoki) i rdzenia kręgowego.
Anna Dunalska – psychiatra
Absolwentka I Wydziału Lekarskiego i doktorantka Uniwersytetu Medycznego w Warszawie w trakcie specjalizacji w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie. Na swoim koncie ma publikacje naukowe oraz wystąpienia na naukowych konferencjach krajowych i zagranicznych.
Aleksandra Harasz-Bratkowska – neurologopeda, terapeuta AAC
W swojej pracy koncentruje się na rozwijaniu kompetencji komunikacyjnych, w tym także na tworzeniu i wdrażaniu systemów wspomagających porozumiewanie się. W jej kręgu zainteresowań pozostaje również usprawnianie funkcji językowych osób ze schorzeniami neurologicznymi.
Pola Gmitrzak – dietetyk kliniczny
W pracy z pacjentami kluczową wagę przykłada do edukacji żywieniowej oraz zmiany nawyków żywieniowych. Prowadzi konsultacje dietetyczne oraz pomaga ułożyć indywidualny plan dietetyczny tak, by podopieczni czuli się komfortowo i korzystali z zaleceń.
Dzmitry Ivanou – lekarz, specjalista USG
Absolwent medycyny i medycyny ratunkowej na Białoruskim Państwowym Uniwersytecie Medycznym w Mińsku. Ukończył kursy w zakresie leczenia i rehabilitacji pacjentów z chorobami układu nerwowego, ultrasonografii oraz ryzyka sercowo-naczyniowego w schorzeniach współistniejących.
Marta Jethon – neurolog
Zajmuje się leczeniem chorób neurologicznych takich, jak padaczka i choroba Parkinsona, konsultuje pacjentów z objawami neurologicznymi, np.: po udarach mózgu, z zaburzeniami pamięci, z bólami i zawrotami głowy oraz z bólami kręgosłupa. Konsultuje pacjentów również w języku angielskim.
Tomasz Krzymiński – neurochirurg
Specjalizuje się w neurochirurgii wewnątrznaczyniowej stanowiącej od początku lat 80-tych, nowatorską metodę leczenia chorób naczyniowych ośrodkowego układu nerwowego. Razem z profesorem Anatolem Dowżenko stworzył pierwszy w Polsce ośrodek leczenia endowaskularnego tętniaków i naczyniaków wewnątrzczaszkowych.
Marcin Kulik – psycholog i specjalista psychoterapii uzależnień
Specjalista psychoterapii uzależnień i współuzależnienia, dyplomowany terapeuta uzależnień Instytutu Psychologii Zdrowia. Uczestniczy w licznych szkoleniach i konferencjach naukowych dotyczących uzależnienia od substancji psychoaktywnych i uzależnień behawioralnych. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u specjalistów akredytowanych przez Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.
Barbara Kurzac-Kreft – lekarz rehabilitacji
Zajmuje się kompleksowym leczeniem usprawniającym pacjentów w każdym wieku wymagających rehabilitacji, szczególnie dzieci i młodzieży z różnymi problemami m.in. ortopedycznymi, neurologicznymi, wadami wrodzonymi.
Marcin Nowak – reumatolog
Prowadzi terapię pacjentów w badaniach klinicznych, umożliwiając im dostęp do nowoczesnych metod leczenia. Szczególnie interesuje się rolą mikrobioty jelitowej w patogenezie chorób autoimmunologicznych.
Magdalena Ogrodnik – neurolog dziecięcy
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, obecnie jest na ostatnim roku rezydentury z neurologii dziecięcej w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. W roku 2021 uzyskała certyfikat z EMG/NCS. Obecnie pogłębia swoją wiedzę w tym zakresie w Pracowni EMG w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
Krzysztof Ozierański – kardiolog
Wykonuje zabiegi z zakresu elektroterapii (np. implantacja stymulatorów serca, kardiowerterów-defibrylatorów) oraz biopsję mięśnia sercowego. Uczestniczył w licznych stażach naukowych i klinicznych we Włoszech, Hiszpanii oraz Anglii. Jest redaktorem naukowym podręcznika Intensywna Terapia Kardiologiczna.
Anna Podgórska – neurolog z licencją emg
Od 15 lat prowadzi Pracownię Neurofizjologii i Diagnostyki Chorób Układu Nerwowego przy Klinice Neurochirurgii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w diagnostyce uszkodzeń nerwów obwodowych i nerwu twarzowego.
Dariusz Polnik – chirurg dziecięcy
Specjalista chirurgii dziecięcej i transplantacji narządów, absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie.
Ewelina Sawicka – psychiatra
Ukończyła Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, jest w trakcie specjalizacji w psychiatrii, oraz w trakcie studiów podyplomowych z zakresu psychotraumatologii. Konsultuje pacjentów powyżej 18. roku życia.
Dawid Siemieniuk – chirurg naczyniowy
Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku ze specjalizacją w chirurgii ogólnej oraz w trakcie specjalizacji z chirurgii naczyniowej. Udziela konsultacji za zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej ze szczególnym uwzględnieniem ze szczególnym uwzględnieniem patologii tętnic kończyn dolnych, tętnic trzewnych oraz tętnic szyjnych.
Julia Skibińska – psycholog
Prowadzi konsultacje psychologiczne oraz diagnozę stanu psychicznego i kompetencji osobistych (cech osobowości, umiejętności, zasobów w radzeniu sobie). Pracuje z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi.
Przemysław Skowroński – psycholog
Zajmuje się diagnostyką zaburzeń funkcji poznawczych – uwagi, pamięci, myślenia abstrakcyjnego, zdolności wzrokowo-przestrzennych i językowych – występujących w przebiegu chorób ośrodkowego układu nerwowego, głównie uszkodzeń naczyniopochodnych.
Weronika Szymańska – endokrynolog
Zajmuje się diagnostyką i leczeniem m.in. chorób tarczycy, przysadki, nadnerczy, przytarczyc, hipogonadyzmu, insulinooporności, hiperprolaktynemii, a także hormonalną terapią zastępczą u mężczyzn i wspomaganiem farmakologicznym leczenia nadwagi i otyłości.